OSZCZĘDNOŚĆ I EKOLOGIA

NOWOCZESNE METODY IZOLACJI

W dzisiejszych czasach oszczędzanie energii nabiera szczególnego znaczenia, głównie ze względu na rosnące ceny surowców nieodnawialnych. Na przeciw tego zjawiska pojawiają się na rynku usług nowoczesne metody izolacji. Jednym z nich jest użycie pianki poliuretanowej do ocieplenia, która przynosi trwałą i bezkonkurencyjną oszczędność ciepła oraz wydatków na rachunki, gdyż natrysk pianki zmniejsza zużycie ciepła nawet o 60 %.

Dzięki metodzie natrysku, każdy zakamarek zostaje wypełniony, tworząc jednolitą, pozbawioną mostków termicznych warstwę. Natrysk pianki poliuretanowej ułatwia izolowanie konstrukcji szczególnie skomplikowanych o nieregularnych kształtach. Dodatkowo, dzięki swojej strukturze zamknięto – komórkowej, nie wchłania ona wilgoci, dlatego nie trzeba stosować szczeliny wentylacyjnej.

Izolacja pianką poliuretanową, została również dopuszczona do użycia w przemyśle spożywczym, co świadczy o jej nietoksyczności oraz bezpieczeństwie dla ludzi i środowiska. Izolacje natryskowe nie tylko sprzyjają energooszczędności , ale także pozwalają utrzymać w budynku zdrowy i higieniczny klimat.

Dużą zaletą pianki jest to, że podczas rozbiórki, może być ponownie przetworzona i wykorzystana. Nie stanowi ona również pożywki dla insektów i gryzoni. Ponadto jest zupełnie neutralna na niszczące czynniki, takie jak: grzyby, pleśnie, bakterie.

nowoczesne metody izolacji - ekologia
Nowoczesne metody izolacji - oszczędność