PŁASZCZ

izolacyjny

Firma Thermal-Tech Sp. z o. o. opracowała innowacyjną metodę, łączenia izolacji z płaszczem wykonanym z blachy. Dzięki naszemu rozwiązaniu płaszcz i izolacja stanowią jeden element. Osiągnęliśmy w ten sposób znacznie krótszy czas montażu, ponieważ odbywa się on teraz wyłącznie raz: izolacja i płaszcz montowane są jednocześnie.

Płaszcz izolacyjny TT-X to produkt innowacyjny, ułatwiający realizację zaawansowanych prac termoizolacyjnych. 

Izolacyjny płaszcz na rury

Płaszcz ochronny z blachy aluminiowej pełni bardzo istotną rolę w ramach całej instalacji, gdyż stanowi dodatkowe zabezpieczenie zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i ewentualną wilgocią, a także przed zmienną temperaturą oraz przed innymi, niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Jego zastosowanie jest jednak zalecane nie tylko w przypadku, kiedy łączenie rurociągu znajduje się na zewnątrz i jest narażone na niesprzyjające czynniki atmosferyczne, ale i w sytuacji, kiedy znajduje się wewnątrz budynku. Dlaczego te elementy są tak istotne?

Płaszcz aluminiowy na rury zapewnia lepszą izolację termiczną

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jedną z nadrzędnych funkcji płaszcza aluminiowego na rury, a mianowicie – przeciwdziałanie pojawiającym się stratom ciepła. Dzięki temu produktowi można znacznie ograniczyć lub też nawet niemalże całkowicie wyeliminować straty cieplne sprawiając, aby nasze rozwiązanie było jak najbardziej energooszczędne. Taka oszczędność bezpośrednio przekłada się na zysk. Izolacja z wykorzystaniem płaszcza na rury pozwala ochronić element styku rur i sprawić, że w tym miejscu transportowana ciecz nie będzie się niepotrzebnie ochładzać. Izolacyjny płaszcz na rury daje więc możliwość utrzymania odpowiedniej temperatury transportowanej cieczy na całej długości rurociągu, niezależnie od tego, z jak wielu odcinków składa się sam rurociąg. Nasz innowacyjny płaszcz aluminiowy na rury TT-X to pójście o jeszcze jeden krok dalej w kierunku oszczędnych i wydajnych rozwiązań – z powodzeniem może zaoszczędzić czas, jaki trzeba poświęcić na montaż klasycznych płaszczy w kawałkach. Montaż tego nowoczesnego produktu jest znacznie prostszy i mniej wymagający, a co za tym idzie, przygotowanie rurociągu jest szybsze i mniej pracochłonne.

Łatwe dopasowanie, niesamowita funkcjonalność

Płaszcz izolacyjny TT-X to nie tylko prosty montaż, ale i produkt, który jest wykonany z dbałością o detale po to, aby mógł w praktyce jak najlepiej spełniać swoją funkcję. Stanowi on doskonałą ochronę rurociągu także przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo, podnosi estetykę całej instalacji, skrywając w swoim wnętrzu linie styku rur. Zastosowanie tych produktów jest szerokie, gdyż oprócz izolacji na klasyczne rurociągi oferujemy także płaszcz na kanały wentylacyjne, również wyprodukowany w formie już połączonego elementu blachy wraz z warstwą izolacji. Wysokiej jakości płaszcz izolacyjny może zapobiegać pojawieniu się awarii całej instalacji, której konsekwencją są przestoje w pracy przedsiębiorstwa. Stanowi także dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, tarciem czy rdzewieniem elementów styku, a także mają właściwości ognioodporne. Chcesz dowiedzieć się więcej? Nie wahaj się z nami skontaktować!

Zastosowane do budowy płaszcza taśmy oraz zamki pozwalają montować poszczególne moduły jak klocki, co znacznie ułatwia pracę 

osobom nie posiadającym doświadczenia w tym zakresie.

Szczegółowe pomiary wraz z wykorzystaniem skanera 3D do skanowanie rurociągu, pozwalają na prefabrykację płaszcza 

ochronnego właściwego dla danej instalacji technicznej w konkretnym obiekcie, a następnie jego montaż.

Zalety płaszcza izolacyjnego TT-X:

– mniejsze nakłady pracy podczas montażu,

– znaczna oszczędność czasu montażu oraz prac przygotowawczych w warsztacie,

– wygoda i wyższy komfort pracy dla ekip montażowych,

– zamek/taśmy i opaska zaciskowa gwarantują stabilność i doskonałe przyleganie płaszcza.