Usługi

dla przemysłu

Thermal-Tech Sp. z o.o. zajmuje się realizacją zadań z zakresu izolacji dla przemysłu i budownictwa. Każde zlecenie wykonujemy w oparciu o odpowiednie, wysokiej jakości techniki izolacyjne. Dbamy o odpowiedni dobór materiałów izolacyjnych: rodzaj, gęstość, grubość itp.

Zawsze stosujemy sprawdzone i atestowane systemy termoizolacyjne.

Shape

Izolacje przemysłowe

Rozwiązania dla przemysłu

Izolacje przemyslowe - zimnochronne

Postępujący rozwój przemysłu narzuca swoje prawa. Każda z wielkich, czy małych fabryk, także elektrownie, elektrociepłownie, wymagają specjalnego zabezpieczenia.

Izolacje dla przemysłu wykazujące wysoką wytrzymałość, a także energooszczędność rozwiązania izolacyjne, to podstawa w dobrym zabezpieczeniu obiektów i jego części. Normy wyznaczane przez producentów materiałów izolacyjnych są ciągle podwyższane.

Izolacje przemysłowe muszą spełniać najwyższe kryteria, być trwałe, bezpieczne, doskonale chronić przed czynnikami zewnętrznymi oraz spełniać rygorystyczne normy ekologiczne. Te warunki są podstawą do idealnej izolacji.

Izolacje zbiorników i rurociągów

Rurociągi i zbiorniki to jedne z najczęściej występujących i najważniejszych elementów obiektów przemysłowych i energetycznych. Zadaniem rurociągów jest przenoszenie różnego rodzaju mediów, które są nośnikami energii. Ciepło, czy chłód, będące zawartością substancji transportowanych przez rurociągi niesie w sobie energię. Prawidłowo zaprojektowane rurociągi i zbiorniki wymagają również odpowiedniej izolacji, która zminimalizuje straty energii przy przechowywaniu lub transporcie materiału. Izolacje rurociągów oraz izolacje zbiorników to podstawa w prawidłowym funkcjonowaniu przemysłu.
Izolacje przemyslowe - izolacja rurociagow
Izolacje przemyslowe - zimnochronne

Izolacje instalacji chłodniczych i przemysłowych

Izolacje przemysłowe to już standard w technologii wykonywania i zabezpieczania elementów technologicznych wykorzystywanych w przemyśle. Niezwykle istotną gałęzią przemysłu jest przemysł odpowiadający za produkcję i przechowywanie żywności.

Przemysł spożywczy wymaga doskonałego systemu instalacji chłodniczych. Izolacje instalacji przemysłowych powinny być bezbłędnie wykonane, dlatego też dobrze dobrany materiał izolacyjny oraz wykonanie izolacji skutkuje ograniczeniem do minimum strat energii, a przez co wykazuje wyższą wydajność.

Izolacje pianką poliuretanową

Rozwiązań dla przemysłu w dziedzinie izolacji istnieje już dość sporo. Obecnie do dyspozycji inżynierowie mają całą paletę materiałów izolacyjnych. Najważniejsze i najczęściej dziś stosowane, to wełna mineralna, wata szklana, szkło spienione, pianka poliuretanowa.

Porównując wszystkie materiały izolacyjne, najwyższą wydajność i wytrzymałość wykazuje pianka poliuretanowa, przez co staje się najbardziej efektywnym izolatorem termicznym.

Izolacje przemyslowe - zimnochronne
Shape