Izolacje

ogniochronne

Ważnym elementem każdego przemysłu, jest zabezpieczenie przeciwogniowe instalacji i konstrukcji. Systemy instalacji muszą być szczególnie chronione, w zakresie bezpośredniego zabezpieczenia przed działaniem wysokich temperatur i ognia. Izolacja ogniowa jest również ważna i wymagana dla ochrony konstrukcji stalowych, które przenoszą obciążenia i w razie pożaru chronią budynek przed zawaleniem.

Shape

Izolacje przeciwogniowe

Izolacja ogniochronna

Izolacje ogniochronne przemyslowe Thermal - Tech

Firma Thermal-Tech Sp. z o.o. wykonuje:

  • zabezpieczenia ogniochronne kanałów wentylacyjnych;
  • zabezpieczenia ogniochronne przejść instalacyjnych;
  • zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji stalowych i betonowych;
  • zabezpieczenia ogniochronne kanałów i przepustów kablowych.
Bezpieczeństwo pożarowe obiektów o stalowej konstrukcji nośnej, jest na tyle ważne, że w warunkach pożaru, elementy stalowe szybko osiągają wysokie temperatury. W wyniku oddziaływania wysokich temperatur, następuje degradacja właściwości mechanicznych stali. Thermal-Tech wykonuje bierne zabezpieczenia konstrukcji stalowych, kilkoma sprawdzonymi metodami.

Metody zabezpieczeń ogniochronnych

Popularnym zabezpieczeniem ogniochronnym są farby pęczniejące, które w podwyższonych temperaturach pęcznieją, tworząc ochronną warstwę. Stosujemy i wykonujemy także zabudowy konstrukcji stalowych z płyt gipsowo-kartonowych lub płyt z wełny mineralnej. W ofercie naszej firmy świadczymy usługi natryskowych powłok zabezpieczających konstrukcje stalowe. Są to materiały ogniochronne oparte na cemencie i gipsie zawierających włókna mineralne. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi oraz wykwalifikowanej kadrze pracowników, wykonane przez nas zabezpieczenia spełniają europejskie normy.
159057409-the-painter-is-working-to-fireproof-paint-on-steel-structure-with-spray-gun-at-industrial-factory-zm
Shape