Izolacje zimnochronne
Wykonywane przez naszą firmę izolacje kriogeniczne spełniają szereg norm i cechują się niską awaryjnością. Dajemy gwarancję utrzymania kontrolowanej temperatury w obrębie instalacji, co warunkuje efektywność procesów technologicznych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami, jak również do kontaktu z Thermat-Tech.
Izolacje zimnochronne: czym są i gdzie są stosowane?
Każde urządzenie kriogeniczne wymaga izolacji, która zabezpieczy obszary niskotemperaturowe od dopływów ciepła. Jej działanie warunkuje zachodzące procesy oraz decyduje o parametrach pracy, bezpośrednio wpływając również na koszty eksploatacji.
Przed zaprojektowaniem izolacji zimnochronnej dokonujemy szczegółowej analizy procesów zachodzących w instalacji przemysłowej. Następnie przechodzimy do wyselekcjonowania materiałów, które będą niezbędne. W kolejnym etapie całość montowana jest w uzgodnionym wcześniej obszarze, przy uwzględnieniu specyfikacji. Przykładowo izolacja zimnochronna rurociągów wymaga uwzględnienia kilku parametrów, np. wykorzystany materiał musi gwarantować niską temperaturę medium na długim dystansie. W praktyce oznacza to spełnienie dwóch warunków. Po pierwsze, materiał izolacyjny nie może przewodzić zimna z zewnątrz. Po drugie, utrzymująca się temperatura na zewnątrz nie może prowadzić do wzrostu temperatury medium.
Izolacje kriogeniczne — zastosowanie w przemyśle
Izolacja kriogeniczna ma na celu ochronę instalacji przemysłowych, w których zachodzą procesy w wysokiej temperaturze. Niektóre z nich wymagają zastosowania określonego pułapu ciepła lub zimna, gdyż tylko wówczas etapy zachodzą zgodnie z procedurami. Izolacje stosowane są również do zabezpieczania konkretnych pomieszczeń, m.in. chłodni czy magazynów.
Z racji, że izolatory dobierane są ściśle do potrzeb Klienta, istnieje możliwość dostosowania ich do specyficznych wymagań, gwarantując stuprocentową skuteczność. Przed wyborem konkretnego rozwiązania dokonuje się analizy czynników, takich jak warunki eksploatacyjne, możliwość i zakres styczności instalacji z czynnikami zewnętrznymi (np. środkami chemicznymi) czy odporność na występowanie pleśni i grzybów. Biorąc to pod uwagę, dobiera się materiał.
Efektywność ekonomiczna a izolacyjność
Przez wzgląd na swoją skuteczność, systemy izolacyjne pozytywnie wpływają na ilość zużytej energii, znacząco ograniczając koszty. Optymalna temperatura utrzymywana przez system jest zatem rozwiązaniem ekonomicznym, które pozwala ograniczyć koszty ponoszone wewnątrz przedsiębiorstwa. Co więcej, sama izolacja skutecznie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi czy korozją, która mogłaby się przedostać z zewnątrz.
Z uwagi na fakt, że każdy projekt analizujemy indywidualnie, gwarantujemy jakościowe rozwiązania. Nasze instalacje zapewniają efektywność. Izolacje zimnochronne warunkują przebieg procesów technologicznych w temperaturach kontrolowanych. Zastosowanie konkretnych materiałów ostatecznie podyktowane jest przede wszystkim konkretną branżą czy potencjalnymi czynnikami biochemicznymi, z jakimi będzie stykała się cała instalacja. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów projektu.